Biz Kimiz ?      

Havalandırma sektöründe daha sonraki yıllarda birçok ilke imza atacak olan Ayas Ltd. Şti. 1967 yılında kurucumuz Sn. Bülent Özyazgan’ın girişimiyle İstanbul’un Rami semtinde 50m2’lik küçük bir atölyede çalışma hayatına başladı.

Firmamız aspiratör, vantilatör ve değişik fanların üretim ve satışını amaç edindi.

Kurulduğu yıllarda siparişe göre muhtelif ölçülerde radyal ve aksiyal fan imalatı yapılmaktaydı. İstanbul birçok sektörde uzun yıllar imalatın merkezi durumundaydı. Anadolu’nun dört bir tarafından gelen müşterilerimizle ilk bağlantılarımız o yıllarda başladı. Firmamızda olduğu gibi bayilerimizle aramızda da babadan oğula geçen sağlam dostluklar kuruldu. Bugün bayi ağımız içinde kırk yıldır işbirliği içinde olduğumuz dostlarımız olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz.

1983 yılında Türkiye’de ilk defa sanayi tipi vantilatör üretimine başlandı. Rahmetli Bülent Bey girişimci ruhunu bu ürünün pazarlanmasında çok güzel örneklerle göstermiş lansmanını da o yıl yapılan fuarda sergileyerek yapmıştır. Devekuşu adıyla büyük ilgi gören vantilatörümüzü halen orijinaline sadık kalarak zamanın şartlarına göre revize edilmiş şekilde üretiyoruz.

Bu ürün Ayas’ın gözünde firmayı  geçmişten geleceğe taşıyan bir sembol olmuştur.

Bugün artık iki seri ve sekiz modelde ürettiğimiz kuş isimleriyle meşhur vantilatörlerimiz ürün portföyümüzde önemli bir yer tutmaktadır.

1987 yılında yine Türkiye’de bir ilk olarak sanayi tesislerinin çok önemli ihtiyaçlarından radyal salyangozun seri imalatına başlandı.

Sektörün diğer firmalarına da ışık tutan radyal salyangozumuz kalitesiyle konusunda her zaman tercih edilen marka olmuştur.

Günümüzde Ayas, Eyüp Topçular semtinde 2000m2 kapalı alanda faaliyetine devam etmektedir.

Satış temsilcilerimiz araçlarımızla ülkemizin bütün şehirlerini dolaşarak kıymetli bayilerimizi ziyaret etmekte ve aramızdaki bağı daha da güçlendirmektedir.

Sektörümüzdeki gelişmeleri yakından takip ederek yeni ihtiyaçlar için portföyümüze yeni ürünler katmaya devam ediyoruz. Yeni ürünlerin kalıplarının yapılmasından imal edilmesine kadar tüm safhaları fabrikamızda gerçekleştiriyoruz. Şirketimiz geniş Ar-ge çalışmaları ve teknolojinin sunduğu olanakları da en iyi şekilde kullanarak ürün yelpazesini yüksek çevre bilinciyle son derece genişletmiş ve havalandırma sektöründe her ihtiyaca cevap verebilecek duruma gelmiştir.

Son yıllarda özellikle ihracat çalışmalarına büyük önem verildi. Yurtiçi ve yurt dışı fuarlara iştirak edildi. Aspiratör ve vantilatörlerimiz özellikle Kuzey Afrika, Ortadoğu, Balkanlar, Kafkaslar ve Türki Cumhuriyetlere ihraç eder hale geldik. Kalitemizi Dünya pazarlarına sunmaktan büyük gurur duyuyoruz.

“Nefes Aldığınız Her Yerde” sloganıyla sanayimizin hizmetine sunduğumuz ürünlerimizi her zaman özenerek, müşteri memnuniyetini esas alan yüksek kalite bilinciyle üretiyoruz.

Tüm çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve satış ekibimizden oluşan geniş Ayas ailesi olarak geçmişten aldığımız güçle geleceğe güvenle bakıyor, ülke çapındaki bayilerimiz vasıtasıyla ve sayıları sürekli artan ülkelere yaptığımız ihracatla Dünya’yı serinletmeye devam ediyoruz.